INSPO: Absolutně základní kousky šatníku

Základní-kousky-šatníku

Jelikož spousta žen stále neví, co a jak kombinovat, připravila jsem pro vás absolutní základ každého šatníku. Ať už tyto kousky zkombinujete jen samy se sebou nebo s něčím dalším, vždycky vytvoříte outfit, který je in, a kterým rozhodně nic nezkazíte. U těchto kousků se vyplatí investovat, zejména co se týká kvalitního materiálu (to ale neznamená, že musí být zákonitě drahé). Takže, voilá!

1. Bílá košile. Může být transparentní z jemného materiálu, které já osobně dávám přednost, nebo klasická “kancelářská”.

2. Tmavé džíny. Nepotřebuje komentář.

3. Černé úzké kalhoty. Opět si myslím, že bez komentáře.

4. Malé černé. Neboli little black dress by neměli chybět žádné ženě. Pokud si je vezmete do práce s lodičkami a sakem, nebo na kafe s kamarádkou doplněné koženou bundičkou, budou působit vždycky hezky a in. Akorát to nepřehánějte s délkou, resp. by neměly být moc krátké.

5. Sako. Klasika je černé, v pase trochu zabrané, abychom vytvořili linii úzkého pasu. Každá žena potom podle své postavy. Obecně platí, že pokud má žena větší zadeček nebo boky, měla by délka končit v tom nejširším místě. Dalšími variantami je sako bílé, popřípadě barevné.

6. Trenčkot. Také naprostá klasika. Pokud si ho vezmete s lodičkami a malými černými, máte elegantní look, pokud s džínami a balerínkami nebo teniskami, máme casual look. Jak jednoduché :)

7. Kožená bundička. Tady zase trochu investujte, buď do kvalitní koženky nebo lépe kůže. Opět se dá nosit snad se vším, co si dovedete představit. Ale nikdy jí nenoste, pokud je z nekvalitní koženky, už jí pár let máte, a na několika místech je materiál odřený, ošoupaný, nebo se odlupuje.

8. Klasické lodičky. Podpatek nemusí být patnácticentimetrový, ale je fakt, že dvoucentimetrový taky nevypadá tak efektně. S touhle klasikou absolutně nikdy nic nezkazíte. Také je dobré mít je alespoň ještě v barvě nude. Pokud se hned necítíte na užší podpatek, tak alespoň na klínku. Ale bohužel bez nich nebudete vyšší, štíhlejší a nebudete mít ani delší nohy. Tak to prostě je.

9. Kvalitní kabelka. Vsaďte na kvalitní koženou kabelku klasického tvaru. Nemusí to být úplně kancelářská kabelka, zkuste třeba tuhle. Pokud budete mít x kabelek pochybné kvality, otrhané, ušmudlané, pytlového tvaru, tak je veškerá další snaha zbytečná.

10. Klobouk. Najděte si ten svůj oblíbený tvar a nebojte se je nosit. Nic nevypadá ženštěji než úžasné klobouky!

11. Lesk na rty. Ten by měla mít každá žena neustále u sebe a několikrát denně si přetřít rty. Může být nude, lehce růžový, nebo v sytější růžové či červené.

12. Rtěnka. Ať už červená nebo růžová. Není proč se jich bát. Vždycky, ale naprosto vždycky dodají celkovému outfitu ten správný šmrnc a ženě ženskost.

13. Velké sluneční brýle. To je základ. Dalšími variantami pro odvážnější jsou nesmrtelné pilotky, nebo v součastnosti trendy kulaté lennonky.

Chybí vám snad něco? Tak rychle dokoupit, tady není na co čekat :)

A.